Рівень злочинності у Мукачеві зменшити не вдалось


Напередодні, 22 серпня, на сесії міськради у Мукачеві депутати затвердили рішення «Про діяльність прокуратури на території міста упродовж 6 місяців 2019 року (відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про прокуратуру»).
Так, за інформацію глави Мукачівської місцевої прокуратури Олександра Братюка, основні зусилля відомства зосереджено на питаннях підвищення ефективності прокурорської діяльності, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування завданих збитків, додержання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні, розкриття кримінальних правопорушень, боротьбу з корупцією та організованою злочинністю.
Втім, не дивлячись на вжиті заходи рівень злочинності не вдалось зменшити та він майже залишився на рівні минулого року (103, 5 % на 10 тисяч населення) та ще залишається  одним з найбільших показників серед районних центрів в Закарпатській області.
Зокрема, упродовж  6 місяців 2019 року по м. Мукачево в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 1534 кримінальних правопорушень, що  всього на 5,9% менше в порівнянні з минулим роком.
“Зменшення кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень призвело до зменшення в основному більшості показників тяжкості вчинених злочинів.
Так, спостерігається зменшення кількості облікованих особливо тяжких кримінальних правопорушень – 50%, середньої тяжкості -9,6%,
Разом з тим на 24,9% збільшився показник вчинених тяжких злочинів – з 273 до 341. Ріст вказаної категорії відбувся за рахунок крадіжок з проникненням та розбоїв.
У поточному році відбулось збільшення кількість умисних вбивств з 1 до 2, спричинення тяжких тілесних ушкоджень залишилось на рівні минулого року (2 злочини).
В цілому зменшилась також кількість злочинів проти громадської безпеки з 25  до 18 (-28%), та у сфері обігу наркотичних засобів з 44 до 20 (-54,5%).
Разом з тим, трохи збільшився показник кількості вчинених  злочинів проти власності, а саме крадіжок  + 13,7% (608 проти 539 за аналогічний період 2018 року) грабежів  +8% (13 проти 12 у 2018 році), шахрайств +42% (71 проти 50 за аналогічний період 2018 року).
У 4 рази збільшилась кількість вчинених розбоїв (4 проти 1 за минулий рік)“, – повідомив Братюк.Серед іншого, за словами Олександра Братюка, упродовж 6 місяців 2019 року по місту Мукачево всього закінчено 1138 кримінальних проваджень,  з них 169  – направлено до суду з обвинувальним актом, 5 – з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності, у  964 кримінальних проваджень прийнято рішення про закриття.
Крім того, упродовж звітного періоду прокуратурою розпочато досудове розслідування  у 7 кримінальних провадженнях з ознаками корупції за ст.369, ч.ч.2,3,4 ст.191 та ст.364 КК України. За результатами досудового розслідування у 3 провадженнях обвинувальні акти скеровані до суду, у 4 триває досудове розслідування.
Водночас, за інформацією Братюка, реалізовуючи представницькі повноваження місцевою прокуратурою упродовж І півріччя 2019 року пред’явлено 2 позовні заяви на загальну суму 234 тис. гривень, із них 1 у земельній сфері в частині стягнення 233 тис.гривень з фізичної особи коштів за користування земельною ділянкою без правовстановлюючих документів.
За згаданий період судами задоволено 2 позовні заяви на загальну суму
8, 93 млн. гривень, із них 1 у земельній сфері (2,1 млн.грн.) та 1 у сфері охорони навколишнього природнього середовища (6,83 млн.грн.)Насамкінець прокурор зауважив, що питання забезпечення безумовного та повного виконання вимог законодавства і надалі залишаються визначальним у роботі Мукачівської місцевої прокуратури.
Саша Клімова
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
ПОПУЛЯРНЕ / КОМЕНТАРІ
  1. 14 сантиметрів страждань: в шлунку дитини знайшли неймовірне, лікарі остовпіли від побаченого
  2. Наречена сама пошила весільну сукню. На це у дівчини пішов рік, але результат просто приголомшливий
  3. Доведеться ховатися, як у школі: любителям сигарет влаштують перевірку на міцність
  4. 5 найкращих напоїв для людей з підвищеним артеріальним тиском
  5. Ці 5 знаків Зодіаку будуть насолоджуватися прихильністю зірок у 2020 році