Нижній Коропець може створювати ОТГ з Мукачевом — Феськов

Нижній Коропець може створювати ОТГ з Мукачевом — Феськов

Днями громада села Нижній Коропець на громадських обговореннях вирішила приєднатися до Мукачева в ОТГ. Загалом, це вже друга громада біля міста обласного значення Мукачево, що підтримала ініціативу приєднання. Перед цим громада села Павшино також проголосувала за ОТГ з Мукачевом.

Але вчора, 17 липня, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявив, що Нижній Коропець не є суміжним із Мукачевом селом, тому й не може створити з ним ОТГ. Мовляв це суперечить Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Разом з тим радник з питань децентралізації Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування Володимир Феськов у відповідь Москалю зазначає, що населений пункт має два варіанти приєднання до Мукачева. «Нижній Коропець і Мукачево наразі не є суб’єктами добровільного об’єднання територіальних громад, допоки до міської громади Мукачева не приєднана Павшинська сільска громада.

Другий сценарій, в якому Павшинська сільська та Нижньокоропецька сільська громади одночасно приєднуються до Мукачівської міської територіальної громади. Тобто дві одночасно, і в цьому випадку головне, щоб в одної з сільських громад була суміжність з Мукачевом.
Експерт переконаний, що ініціатори приєднання Нижнього Коропця про це чудово знають. І зважаючи на те, що Павшинська громада вже розпочала приєднавчий процес, Нижньокоропецька вирішила теж не гаяти часу.

Феськов назвав обговорення в селі Нижній «роботою на випередження»,  ще раз наголосив на тому, що Нижній Коропець має 2 законні сценарії як стати об'єднаною територіальною громадою з центром в місті Мукачево, повідомляє Мукачівська міськрада.

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.