11 січня – Страшний день, День побиття немовлят: традиції та прикмети

​Сьогодні спалюють на вогнищі свої хвороби, тугу й лихо. Як зробити це правильно?

11 січня православні християни вшановують пам'ять 14 000 немовлят, які були вбиті за вказівкою царя Ірода у Віфлеємі. Волхви, які виражали свою шану народженому Ісусу, не сказали Іродові про його місцезнаходження. І тоді розгніваний цар наказав убити в Віфлеємі всіх немовлят віком до двох років, інформує Ukr.Media.
Йосипу, чоловікові Богородиці, уві сні з'явився ангел, який велів йому з сім'єю залишити місто. Так що на момент страшної дитячої страти Ісус був вже на шляху в Єгипет.
День, коли убили немовлят - найнещасніший в році. Тому він отримав назву Страшний день, або Страшний вечір. Тих, хто народився 11 січня, протягом всього життєвого шляху переслідують нещастя.
Обряди й традиції цього дня
Мало того, що 11 січня нещаслива дата, так ще й морози на вулиці стоять міцні. Тому наші предки намагалися сьогодні з дому без особливої потреби не виходити, і присвячували день дітям, читали з ними казки, розгадували загадки.
У Страшний день малюків особливо оберігали. З ранку батьки йшли до церкви і молилися за своїх чад. З будинку їх не випускали, за народними повір'ями нечиста сила в цей день полювання саме за дітьми веде.
Вона їх може налякати до заїкання або заважати спокійному сну. Щоб захистити немовлят, у колиску клали сушені квіти будяків. Дітям постарше під ліжко підкладали молот, серп або сокиру.
Існує ще ряд заборон на Страшний день, які слов'яни намагалися виконувати беззаперечно:
Обережно поводьтеся з сіллю. Її не можна сьогодні розсипати, інакше весь наступний рік проведете в сварках і сльозах.Не можна 11 січня довго спати. У народі кажуть, що так можна проспати всю пам'ять.Жінкам не можна «ахати» і «охати», можна в сім'ю біду накликати.Дружина чоловікові не повинна в цей день рушник подавати, інакше він буде розпускати руки і бити її.Якщо 11 січня постукають або зателефонують до вас в будинок, не йдіть з першого разу двері відкривати, тому що можна запустити хворобу. Коли дочекаєтеся другого стукоту або дзвінку, тоді і відкриєте.Небажано в Страшний день залишатися на самоті, щоб нечиста сила не заволоділа розумом.Сьогодні не беріть кредитів, не позичайте грошей в борг, не робіть великих покупок і угод, занадто велика ймовірність шахрайства або обману.Всі свої біди, муки і хвороби спаліть сьогодні в багатті

Світловий день до 11 січня все більше додається, і від того нечиста сила ще сильніше біснується, людям капостить. Наші предки вірили, що Страшний вечір нечисть по землі розгулює і можна з нею лицем до лиця зіткнутися, тому намагалися зайвий раз навіть двері не відкривати.
У Страшний день прийнято розводити у дворі будинку багаття. Вважалося, що він невидимими нитками пов'язаний з сонцем, і на землі за рахунок вогню стає більше світла. За народними прикметами, в язиках полум'я не тільки згоряють дрова, але і всі хвороби, біди й печалі.
А щоб підсилити ефективність обряду, рекомендується кинути в багаття річ, що нагадує про сумну подію (наприклад, сорочку, в якій в лікарні лежали).
Треба стати ближче до вогню і перерахувати все, що ви хочете в ньому спалити:
1. хвороби (свої та рідних);
2. невдачі, образи, душевні болі, безгрошів'я;
3. невезіння, безвихідь, страх, переляк;
4. злість, заздрість і негатив;
5. проблеми минулого року;
6. пристріт і псування;
7. ворогів, недоброзичливців і заздрісників;
8. роздратування і невміння мовчати;
9. розлад в сім'ї або самотність.
В кінці скажіть:
«Нехай великий вогонь очистить все, що оточує мене і моїх рідних. Нехай все перераховане горить синім полум'ям, ніколи з попелу не воскресає і до нас не повертається».
Народні прикмети 11 січня
  1. Люди вірили, що в Страшний день нечиста сила особливо активна. Тому її запросто можна побачити своїми очима.
  2. Тепла погода в цей день віщує ранню і теплу весну.
  3. Заметіль обіцяє похмурий липень.
  4. Кінь спить стоячи - до морозної погоди. Якщо ж тварина лягла на землю, то скоро відлига.
  5. Сніг падає великими пластівцями - до потепління.
  6. Дим йде стовпом - до холодів. Стелиться по землі - до снігу або дощу.
  7. Зірки мерехтять на небі - до морозів.
  8. Північний вітер і безхмарне небо обіцяють настання холодів.
  9. Хмари низько по небу пливуть - до холоднечі.
  10. Ліс шумить - до теплих днів.
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.