10 січня – Домочадців день або Різдвяний м’ясоїд: обряди та традиції

​Не залишайте сьогодні відкритими вікна і двері будинку!

10 січня у слов'ян було прийнято всі справи виконувати спільно і дружно по-сімейному. Разом по господарству управлялися, і за стіл сідали. Тому в народному календарі дата отримала назву Домочадців день. Здавна сім'я вважалася найдорожчим і важливим, що є у людини в житті. Адже тільки маючи підтримку рідних, люди стають сильними, домагаються успіхів, справляються з будь-якими труднощами, інформує Ukr.Media.
Обряди й традиції цього дня
10 січня також називають Різдвяним м'ясоїдом. Після тривалого посту православною церквою тепер дозволено вживання м'ясних страв, починається пора весіль, можна накривати багаті столи і перед гостями буде не соромно.
Колядників в Різдвяні м'ясниці обов'язково треба впустити в будинок і пригостити ласощами, вони принесуть з собою здоров'я і благополуччя сім'ї, а для житла захист від псування і пристріту.
Існує і ряд заборон у Домочадців день:
1. Не займайте сьогодні продукти або гроші.
2. Не займайтеся з здобною випічкою, так як не можна в цей день ставити опару.
3. Жінкам 10 січня не потрібно вишивати, в'язати, шити, пічки підбілювали.
За традицією в Домочадців день проводять обряд на мир і лад у сім'ї. Наймолодший повинен купити сьогодні сіль і власноруч досолювати всі страви, які готуються. Перед тим, як посолити, читаєте замовні слова:
«Як ця сіль в їжі розтане, так наша сім'я ніколи скандалів і сварок не дізнається. В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь».
10 січня треба провести без конфліктів і розбіжностей, і загадати спільне сімейне бажання, щире, добре і світле, воно обов'язково збудеться.

Слідкуйте сьогодні, щоб двері та вікна в будинку були завжди закриті
Наші предки 10 січня суворо стежили, щоб в будинку протягом дня не залишалися відкритими двері і вікна. Вірили, що якщо не встежити, то можна накликати біди. У слов'ян багато забобонів пов'язаних з вікнами і дверима.
Що ще потрібно знати про вікна?
Протягом дня не зашторювати вікна темними завісами, можна щастя сімейного позбутися. В оселю повинно проникати сонячне світло, тоді в ній буде накопичуватися позитивна енергетика, яка приверне любов і благополуччя в сім'ю.
Не можна входити в будинок через вікна. Якщо так сталося, якщо загубили ключі від вхідних дверей, і немає іншої можливості потрапити всередину, крім як через вікно, вибачтеся за це перед Домовиком.
Ніколи не лийте у вікно помиї і не кидайте сміття. У народі кажуть, що під вікнами іноді знаходяться душі померлих родичів. На сміття з помиями вони образяться і пошлють лиха з негараздами.
У старих будинках не рубайте нові отвори для вікон, інакше хтось може незабаром померти.
Не дивитися у вікно за похоронною процесією, а краще закрити вікна шторами, щоб смерть не заглянула.
Чого не можна робити з дверима?
1. Коли відкриваєте вхідні двері в будинок, не переступайте поріг лівою ногою, а тільки правою. Тоді нечисть не зможе разом з вами в оселю пробратися.
2. Не можна незаміжнім дівчатам залишати за собою незамкнені двері, а то чоловік попадеться гулящий.
3. Ніколи не стеліть ліжко біля вхідних дверей, і не укладайте поблизу нього гостей на нічліг.
4. Не прийнято, щоб на ніч вхідні двері закривав хтось із членів сім'ї, це має робити голова (чоловік). В іншому випадку подружжя всю ніч буде сваритися.
5. Не відкривайте одночасно зовнішні та внутрішні двері, інакше в будинку надовго нечиста сила оселиться.
6. Ніколи не садіть ляльок навпроти вхідних дверей, з сім'ї може піти чоловік.
Народні прикмети 10 січня
  1. Якщо на скиртах є іній, то літо буде дощове.Густий іній або снігопад обіцяють хороший врожай хліба.Безвітряна погода і іній на деревах обіцяють вдалий і урожайний рік.Справа, зроблене всією сім’єю 10 січня, принесе плоди в майбутньому і зробить всіх щасливими.Щоб в сім’ї завжди був мир і спокій, дістаньте четвергову сіль і додайте її в приготовлені страви.Люди, які зіграли 10 січня весілля, будуть жити довго і щасливо.Якщо кішка весь день спить або з неба валять великі пластівці снігу, то скоро потеплішає.Якщо відволожилася сіль, буде негода.Собака вийшла з будки і лягла на сніг - до хуртовини.Сира погода обіцяє хороший врожай льону.Якщо у водоймі риба неспокійно поводиться, хлюпається і б’є хвостом, буде снігопад.Заметіль в цей день - до холодного і дощового літа.Якщо горобці весело цвірінькають, скоро потеплішає.
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.