На Закарпатті весняний паводок - офіційна інформація

На Закарпатті весняний паводок - офіційна інформація

Минулої доби, 1 квітня, переважно вдень, по області пройшли місцями сильні (15- 32 мм) дощі, які вночі в горах перейшли у мокрий сніг. Під ранок 2 квітня опади припинились.

На річках області сформувався сніго-дощовий паводок з амлітудами підвищення рівнів води на 0.5-2.0 м. На більшості річок маскимальні рівні пройшли ввечері та вночі, в межах корінних берегів.

Початковий вихід води на заплаву відмічався: на р.Латориця в м.Мукачево та м.Чоп; на р.Уж – в м.Ужгород; р.Стара – в с. Зняцево в межах міждамбового простору; р.Боржава – в с.В.Ремети початковий вихід на заплавні сільгоспугіддя. Спостерігається підтоплення 15 га заплавних сільгоспугідь між м.Іршава та с.Сільце, а також 4 га в с. В.Комяти, 100 га в с. Стеблівка, 70 га в с. Сокирниця, 10 га в с. Чорнотисово.

Протягом доби очікується хмарна погода з проясненнями, місцями дощ, на високогір’ї сніг. На більшості річок продовжиться поступове зниження рівнів води. Продовжиться підвищення рівнів води: протягом доби на р.Тиса-смт Вилок на 0.8-1.3 м; протягом 2-3 квітня на річках Тиса та Латориця в районі м.Чоп на 0.8-1.3 м. На р.Латориця біля м.Чоп утримається вода на заплаві, в межах міждамбового простору.

На р.Боржава протягом дня 2 квітня завершиться формування максимального рівня з досягненням ІІІ ступеню захисту (пост в с.В.Ремети), з початковим виходом води на заплави та підтопленням заплавних сільгоспугідь.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації в період паводків – проводиться акумулювання та регулювання стоку. Вода в каналі Мерце нижче рівня корінних берегів. Виконується гравітаційний скид по каналах осушних мереж поверхневого стоку з меліоративних систем у р.Тису.

Працюють 8 насосних станції Латорицької та Берегівської осушних систем. За добу перекачано 479 тис.м3, з початку року понад 33,552 млн. м3 паводкового стоку. Всі 30 стаціонарних осушних насосних станцій готові до роботи.

За інформацією начальника Тячівського МУВГ, виконаний в рамках першочергових невідкладних робіт прокоп в руслі р. Теребля в с.Вонігово Тячвського району під час поточного підйому рівнів працює по відведенню паводкових вод від пошкодженої ділянки дамби. Завдяки цьому загрози підтоплення села не виникає.

За інформацією Виноградівського МУВГ, виконані в рамках першочергових невідкладних робіт заходи по нарощенню та укріпленню пошкодженої грудневим 2017 року паводком дамби р.Ріка в с.Липча Хустського району під час поточного підйому рівнів захистили задамбову територію та село від підтоплення.
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
ПОПУЛЯРНЕ / КОМЕНТАРІ