Тепер за станом нашої планети можна спостерігати в реальному часі

Тепер за станом нашої планети можна спостерігати в реальному часі
Завдяки поліхроматичній камері NASA, яка розташована на відстані 1,5 мільйона кілометрів від нашої планети на борту супутника NOAA, можна роздивитися пилові бурі, пожежі, вулканічні викиди!

Ці оновлення доступні в онлайн-режимі на сайті NASA, пише газета Експрес. Побачити їх може кожен охочий.

— Телескоп на борту супутника NOAA DSCOVR приймає 10 широкосмугових спектральних зображень усього сонячного світла Землі, — розповідає Анатолій Відьмаченко, астрофізик, професор, академік Академії наук Вищої школи України. — А чотиримегапіксельна камера EPIC дозволяє збільшувати масштаб і бавитися з кольорами, щоби зробити ті чи інші явища на Землі більш видимими.

Адже атмосфера Землі складається з кількох спектрів світла — від синього та фіолетового до червоного та інфрачервоного. Якщо застосувати ультрафіолетовий фільтр, камера побачить лише верхні шари стратосфери, адже на цій висоті лежить шар озону, який поглинає ультрафіолет.

Пригадуєте, нещодавно NASA показало 10 варіантів вигляду нашої Землі в 10 різних довжинах світла? На одному з них краще видно континенти, на іншому — викиди від вулканів, ще на іншому — течії морів. Камера рухається так, щоби постійно бачити поверхню нашої планети, освітлену Сонцем.

— Які ще космічні апарати збирають інформацію про Землю?

— Навколо планети рухається декілька десятків погодних супутників. Є навіть такі, що використовують радіохвильові щупальця, які можуть проникати всередину грунтів.

Деякі супутники створюють мозаїку, фотографуючи, наприклад, ділянку кілометр на кілометр. А інші — ведуть постійний моніторинг Землі в смузі завширшки в одну тисячу кілометрів, і таким чином протягом 2 — 3 днів проскановують всю поверхню планети.

Скажу так: нині нема жодного куточка Землі, який би не можна було бачити з космосу. Тож постійне реаліті-шоу для науковців забезпечене! ​
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.